Cele stowarzyszenia

1. Zrzeszanie absolwentów ze wszystkich okresów istnienia Wydziału i innych osób zainteresowanych utrzymywaniem z nim kontaktów.
  2. Utrzymanie stałej łączności między absolwentami i przyjaciółmi, pogłębianie więzi koleżeńskiej, pielęgnowanie ducha solidarności zawodowej i koleżeńskiej oraz propagowanie ich osiągnięć.
  3. Inicjowanie i wspieranie realizacji przedsięwzięć naukowych i oświatowo-wychowawczych.
  4. Współpraca z Władzami Wydziału w celu jego rozwoju i pielęgnowania związanych z nim tradycji.
  5. Współpraca z władzami regionalnymi i lokalnymi oraz organizacjami branżowymi, zawodowymi i społecznymi w kraju i za granicą.

Cele te Stowarzyszenie realizuje w szczególności przez:

• integrowanie członków Stowarzyszenia poprzez aktywność kulturalną, rekreacyjną i towarzyską,
  • organizowanie różnych form kształcenia dla członków Stowarzyszenia, nie zastrzeżonych dla innych podmiotów prawa,
  • wspieranie współpracy i wzajemnej pomocy członków Stowarzyszenia,
  • prowadzenie na podstawie obowiązujących przepisów działalności wydawniczej,
  • współpracę z organami administracji państwowej i gospodarczej,
  • współpracę z pokrewnymi organizacjami i stowarzyszeniami,
  • pozyskiwanie środków na rzecz Stowarzyszenia i Uczelni,
  • finansowanie programów naukowych i badawczych, w tym zajęć zaproszonych wykładowców,
  • zakup aparatury do badań oraz książek, wydawnictw i elektronicznych nośników informacji,
  • organizowanie konferencji, narad, kursów, odczytów, wystaw, pokazów, szkoleń, wyjazdów krajowych i zagranicznych, spotkań okolicznościowych oraz czynnej rekreacji jako ważnych czynników integracji środowiska,
  • inne działania wspomagające edukację,
  • badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie nauk ekonomicznych,
  • działalność wspomagającą zrównoważony rozwój społeczno-ekonomiczny.

Ekonomiczna Akademia Seniora

75 lat Wyższego Szkolnictwa Ekonomicznego na Pomorzu Zachodnim