Stowarzyszenie
logo aes
 
finanse osobiste
Uczestnicy kursów zdobędą kompleksową i aktualną wiedzę na temat zarządzania swoimi finansami popartą wieloma ćwiczeniami praktycznymi. Nauczą się tworzyć prosty plan finansowy oraz dowiedzą się, jak określić cele finansowe i sposoby ich osiągnięcia oraz jak racjonalnie wydawać pieniądze i stworzyć „poduszkę bezpieczeństwa”.
Jedną z wielu praktycznych umiejętności nabytych przez uczestników będzie także porównywanie ofert pożyczkowych, kredytowych i lokat. Uczestnicy dowiedzą się, jakie rodzaje ryzyka towarzyszą określonym produktom finansowym. Program zajęć obejmuje także analizę przykładowych „fake newsów” oraz sposoby ich weryfikacji, aby nie dać się oszukać. Uczestnicy nauczą się również, jak dopasować ubezpieczenie do swoich potrzeb, gdzie szukać pomocy w przypadku problemów z instytucjami finansowymi oraz jak zweryfikować ich wiarygodność. W programie kursu znajdują się także wskazówki, jak finansować potrzeby gospodarstwa domowego oraz na co zwrócić uwagę zaciągając kredyt konsumpcyjny czy mieszkaniowy.
Na zakończenie słuchacze dowiedzą się, jak działa system emerytalny w Polsce, jakie są cechy funkcjonujących rozwiązań na rynku i dlaczego planowanie emerytury jest potrzebne od jak najwcześniejszych lat."

Uczestnicy kursu mogą także skorzystać z punktu konsultacyjnego. 

Wystarczy napisać maila z krótką informacją wstępną, czego ma dotyczyć porada oraz imieniem i nazwiskiem. W odpowiedzi pojawi się informacja mailowa lub zaproszenie do umówienia konsultacji telefonicznie w bardziej skomplikowanych sytuacjach. Dyżury eksperckie w ramach punktu konsultacyjnego będą prowadzić wykładowcy z ośrodka wrocławskiego: prof. Katarzyna Kuziak, prof. Radosław Pietrzyk, dr Agnieszka Wojtasiak-Terech.
Adres do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Adres strony projektu:

https://www.gpw.pl/finanse-osobiste