logo aes

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Nauk Ekonomicznych w ramach funkcjonującej Ekonomicznej Akademii Seniora zaprasza obecnych i potencjalnych Słuchaczy 60+ do udziału w realizowanym projekcie Senior on-line.

Program projektu obejmuje:

1. Wykłady z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych (4 godziny):
  • Zagrożenia w cyberprzestrzeni
  • Jak ciekawie opowiedzieć o ważnych wydarzeniach rodzinnych przy pomocy technologii multimedialnych?
  • Czy komputer zastąpi człowieka - czyli „ sztuczna inteligencja”
  • Społeczeństwo Informacyjne - utopia czy rzeczywistość?
2. Warsztaty komputerowe (każdorazowo 3 grupy):
  • „Moje wspomnienia z wakacji” – programy prezentacyjne
  • „Jestem on-line i mam kontakt ze światem” – komunikatory internetowe, e-maile
  • „Wiem gdzie szukać informacji” – Internet i serwisy informacyjne, fora i listy dyskusyjne
  • „Fotografuję świat wokół mnie” – podstawy fotografii i obróbki cyfrowej zdjęć
3. Warsztaty wsparcia informatycznego (każdorazowo 4 grupy):
  • Obsługa laptopa (konfiguracja systemu operacyjnego, instalacja programów użytkowych)
  • Obsługa telefonu komórkowego (ustawienia, funkcje)
  • Obsługa smartfonu i tabletu (konfiguracja, funkcje, smsy, mmsy, aplikacje mobilne m.in. z obszaru zdrowia, sportu, rozrywki, pozyskiwania informacji)
  • Obsługa aparatu fotograficznego / kamery (wykonywanie zdjęć w różnych trybach, przegrywanie zdjęć do komputera, nagrywanie plików video, ustawianie parametrów zdjęć i filmów)
Pierwsze zajęcia 13-14.07.2017 w godz. 10.00-14.00. Następne raz w miesiącu w czwartki w godz. 10.00-14.00

Miejsce realizacji projektu: Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Mickiewicza 64, aula nowa oraz sale komputerowe.